Tudatalatti – nincs önismeret e fogalom nélkül

Mi az a tudatalatti?

Víz felett, mi látható – és a víz alatt, mi láthatatlan,  sejtelmes…

Nem tudok ennél jobb szimbólumot a tudat és a tudatalatti megjelenítésére. A kisebbik rész a tudat – minden, amire rálátsz, amit meghallasz, amit megértesz, amit irányíthatsz.  A szabad akaratod.Úgy tizede a vízalatti résznek, a tudatalattinak. 
Ez azért elég megdöbbentő… Nem elég, hogy a tudatalatti ereje többszöröse a tudaténak, még láthatatlan is. Azt sem tudod, hol az ellenség és mikor támad. De mit rejt a tudatalattid? (Vagy másképp: tudattalan agyad.)  Minden fogantatástól begyűjtött gondolatod, érzésed, élményed lenyomatát. És a hitrendszereidet. Ez a szó sem ismeretlen annak, aki az önismeret útjára lépett: azok a gondolatok, elképzelések, szabályok, tiltások, iránymutatók, amik beépültek, mint alapvetés. És már meg sem kérdőjelezed őket. Sőt, többnyire nem is tudsz róluk. Azt hiszed, egy adott szituációban saját akaratodból teszed, amit teszel, vagy mondod, amit mondasz? Igen. Nagyjából 10 %-ban. A többi a tudatalattidból jön – saját élményeidből fakadó hiteidből. És   ez még a jobbik eset. Hiteid/dogmáid java nem is tőled származik. Olyanoktól, akik hatottak

Arról, hogy mire képes a tudatalatti: http://ametiszt.net/a-tudatalatti-hatalma/
Ez is témába vág:  http://ametiszt.net/dontesek-valasztasok/

HITRENDSZER. Furán hangozhat a szó annak, aki most először látja. De ha belegondolsz, hogy egy adott téma kapcsán hány bejáratott gondolatod van, amik rögtön ott teremnek kéretlenül, akkor rájössz, hogy ezek tényleg egy szövevényes rendszert alkotnak. 
És mitől hit?  Mert nem tény. De úgy kezeled, mintha tény lenne. Íme egy-kettő, mutatóba: 

    „A pénzért keményen meg kell dolgozni”.

    „Vidéken élni unalmas”

    „Igazat mondani veszélyes.”

    „A férfi csak szexet akar.”

    „Legalább egy főiskolát el kell végezni, ha az ember boldogulni akar.”

    „Nekem úgyse hatna a kineziológia, mert nem hiszek benne.” 

 Tudatos agyunk kb 2.000 bit információt tud feldolgozni egy másodperc alatt.
A tudatalattink akár 400 milliárdot.