A kineziológia alapjai, tudományos háttere

Nem tudod, hogy a kineziológia megbízható-e? Kételyeid vannak?

A kineziológia Magyarországon hivatalosan elfogadott természetgyógyászati módszer. 

Tudományos alapokra épített, alaposan átgondolt rendszer, ami fergeteges eredményeket, sikereket, gyógyulásokat tud felmutatni a világ számos országában, immár 50 éve. Amerikából indult, orvosok, kiropraktőrök, pszichológusok hozták létre, tökéletesítették, fejlesztették.

A kineziológia alapjai

A hagyományos kínai gyógyászatot veszi alapul, átvéve annak bonyolult, átfogó, zseniális rendszerét. A HKO  energiarendszerben gondolkodik, ahol az energia szabad áramlása a meridiánokban biztosítja a testi-lelki jó közérzetet, egészséget. Az energiapályákban az áramlásra tudunk hatni, például az akkupresszúrás pontokon keresztül. A kineziológia ebbe a rendszerbe illesztette bele csontkovácsok ismereteit izmokról, és azok szervekkel, szervrendszerekkel való összefüggéséről és felhasználja pedagógusok, pszichológusok tapasztalatait agyunk működéséről, a tanulási folyamatokról.

Ha érdekel a kineziológia története, a kineziológia alapjai, ha szeretnél kicsit kutakodni: 
        Dr. George Goodheart  (Alkalmazott Kineziológia) Dr. John F. Thie (Touch for Health)
        Gordon Stokes – Daniel Whiteside – Candace Callaway  (One Brain) 

        Paul Gail Dennison (Edu-Kineziológia)  Dr. Wayne Topping (Wellness Kineziológia) 
        Dr. Charles Krebs (Energetikai Kineziológia)

 

“Egyre többen ismerik Magyarországon is a kineziológiát, ezt a hatékony, holisztikus gyógyító és képességfejlesztő módszert, amely szervezetünk szabad energiaáramlásának biztosítását, az energiák útjában álló akadályok feloldását célozza. Fontos, hogy higgyünk testünk és elménk regenerálódó, megújuló képességében, higgyünk önmagunkban, lehetőségeinkben, teremtőerőnkben, és tudatosítsuk, merre szeretnénk haladni. A kineziológia tehát nem tőlünk függetlenül működő csodaszer, hanem egyike azon nagyszerű eszközöknek, amelyek az új évezredben megteremtik az emberiség gyökeres tudati átalakulásának lehetőségét. Rajtunk áll, hogy élünk-e ezzel a lehetőséggel.”

                                                                                                        /Anne Holdway: “A kineziológia alapjai” könyvajánló, Édesvíz/

Alaptétel, hogy érzelmeink hatással vannak energetikai rendszerünkre, fenntarthatják és felboríthatják az egyensúlyt,
Test- Lélek -Szellem harmóniáját. Ha az érzelmek–energiapályák–izmok – szervek komplexében valahol zavar támad, az negatívan hat a többire is. Azonban, ha a rendszerbe valahol beavatkozunk, azzal pozitívan befolyásoljuk a többi „szereplő” állapotát. Ez hát a kineziológia. Megkeressük, hol van elakadás a szervezetben és a módszer adta lehetőségekkel  megtaláljuk azt a kaput, ahol leghatékonyabban, leggyengédebben  tudunk hatni a rendszerre, hogy az egyensúlytalanság visszaállhasson egyensúllyá. És innentől testünk tudja a dolgát.