Hogyan zajlik egy kineziológiai oldás?

MI TÖRTÉNIK EGY KINEZIOLÓGIAI KEZELÉSEN?

Aki még nem volt ilyenen, el sem tudja képzelni hogyan zajlik egy kineziológiai oldás. Lehet ugyan találni képeket, videókat, ahol éppen „nyomkodják” valaki kezét, vagyis tesztelik. Igen, ez a kézzelfogható, gyakorlati része. Az izgalmasabb az, hogy mit is keresünk, hogyan nyomozunk, hová akarunk kilyukadni a tesztelés által. Nézzük, hogy van ez a kineziológia One Brain ágánál.

A kineziológiai ágakról itt olvashatsz: http://ametiszt.net/a-modszer/

Az oldás lelke egy érzelmi táblázat, ami 65 negatív és 65 pozitív érzelmi állapotot tartalmaz  Természetesen meghatározott rendszerben, amit az avatott szem értelmezni, dekódolni tud. Az oldás első lényegi lépése, hogy meghatározzuk, melyik érzelmi állapot az, ami a tesztelt személyt leginkább meghatározza a problémája kapcsán. Ez lesz a kiinduló pontunk. Van, hogy meghallja a Kliens, és ledöbben: ő maga sem tudta volna jobban megfogalmazni az érzései esszenciáját. De gyakran van olyan is, hogy elsőre nem is érti, hogy jön ez az érzés ahhoz az ügyhöz, amivel felkeresett. Aztán kezdjük kibontani a fogalmat, a mögöttes tartalmat, az ellentétét, az ügyhöz való kapcsolatát. Az arcok, amiket ilyenkor látni… a döbbenet, rácsodálkozás, a felismerés magáért beszél. Innen indulunk, aztán megkeressük honnan, mikorról származik a probléma gyökere, kik azok, akik szereplők még a sztoriban.
Természetesen, a negatív érzelmi állapotot az oldás során pozitívba fordítjuk. Tudatosítjuk, átbeszéljük, feltárjuk, megállapítjuk, mi lenne a kívánatos érzelmi állapot, mi szükséges hozzá. Korrekciókkal elhárítjuk az akadályt, ami az új választás útjában áll, és “betápláljuk” az új, pozitív érzést.

Érzelmekről olvashatsz még itt: http://ametiszt.net/honnan-szarmazik-a-lelki-fajdalom/

 

Nézzünk egy példát, egy érzelmet, ami a kineziológiai oldás során fókuszunkba kerülhet

Legyen ez az érzelmi állapot,  mondjuk, a bátorság, pontosabban annak hiánya. Nézzük, hogyan tudatosítjuk ezt az oldás során, persze a konkrét ügyre vonatkoztatva.


Bátorság, bátortalanság

Mit jelent az, hogy bátor vagy? Ezt az érzelmi állapot sohasem általánosságban nézzük a kineziológiai oldás kapcsán, hanem a konkrét üggyel kapcsolatban. Hiszen életed különböző területein különféleképpen éled/nem éled meg a bátorságot. Lehet, hogy bátor vagy, amikor a munkahelyeden szembe kell szállni valakivel, de nem vagy elég bátor, hogy rámosolyogj arra a férfire, aki régóta tetszik neked. Bátor vagy, amikor bevállalod a Balaton átúszást, de nem vagy bátor felhívni anyádat, és azt mondani, sajnálom. Bátor vagy, amikor beszédet tartasz több ember előtt, de nem vagy bátor nemet mondani a 8 éves gyerekednek.

Mert mi a bátorság, ha érzelmekről beszélünk? Hajlandóság arra, hogy vállalod a kockázatot.  Annak a kockázatát, hogy a Te lépésedre ő számodra kedvezőtlenül reagál. Kimutatod az érzéseidet, és ő visszautasít. Tes Kimondod az igazságot, és ő megsértődik. Veszélyes terep ez a társas lét. Stressz helyzetben ezt sokszor úgy kerüljük ki, hogy inkább nem lépünk semmit. Nem vállaljuk a kockázatot.

Pedig kockázatvállalásra szükség van fejlődésünk szempontjából! Aktiválja érzelmi testünket, stimulálja hormonrendszerünket, és a bonyolult biokémiai folyamatoknak az a vége, hogy akcióba lendülünk.

Ha nem tanulsz meg kockázatot vállalni, nem tapasztalod meg, milyen vállalni a felelősséget a kockázatot rejtő döntésedért, soha nem nősz fel. Gyermek leszel egy felnőtt testben. Nem akarok bárkit is bántani, de gondoljunk bele: mennyire felnőtt az a 40-es férfi, aki nem meri bevállalni azt a kockázatot, hogy elköltözzön a védett otthonból.

Bármilyen sikeres vállalkozást veszel példának, mindegyik úgy kezdődött, hogy valaki egyszer, az elején tett egy bátor lépést. Minden párkapcsolat úgy kezdődött, hogy az egyik fél, vállalva a visszautasítás kockázatát, bátran felfedte érzéseit a másiknak.

 

Az életünkben minden igazán értékes dolog valami félelem legyőzése által lesz a miénk.
És pontosan azzal érdemeljük ki a vágyott állapotot, hogy voltunk elég bátrak átgázolni saját félelmünkön.